یک اپلیکیشن خوفناک – Lumosity

همه دوست دارند باهوش باشند و همه دوست دارند مغزشان در بهترین شرایط کار کند.
چندی پیش به صورت اتفاقی با یک کار فوق العاده از آزمایشگاه مغز و اعصاب Lumos آشنا شدم. این آزمایشگاه که با بیش از 100 محقق در سراسر جهان کار میکند، یک سری بازی آنلاین برای بهبود عملکرد مغز به وجود آورده که همه آنها در وبسایت lumosity.com و یا app آندروید نرم افزار در دسترس هستند.

بازی های این app برای بخش های مختلف مغز تهیه شده که به گفته سازندگانش، ترکیبی از تلاش دانشمندان و بازی سازان است.

به نظر می آید رفتارها و توانایی های مغزی افراد مختلف در طی زمان و با توجه به شغل و کاری که بیشتر اوقات انجام میدهند کاملا متغیر است.
مثلا یک گیمر با یک طراح هنری و یا یک طراح هنری با یک ریاضی دان دارای تفاوت های عمده ای در میزان قدرت هر بخش مغز هستند.
آزمایشگاه Lumos

این نرم افزار بر اساس امتیازاتی که در طی زمان به دست می آورید میتواند بیان کند که مغز شما شبیه به افراد کدام رشته کاری عمل میکند. (برای من سه هفته طول کشید)
نکته فوق العاده اینجاست که به من گفت: “شما بیشتر از همه شبیه کسانی هستید که در دانش کامپیوتر کار میکنند” این صحبت فوق العاده زمانی است که من از 14 سالگی برنامه نویسی انجام میدهم.

امتیاز های من در Lumosity

این حدس فوق العاده فقط بر اساس چند بازی، جالب انگیز است.

پیشنهاد میکنم همین اول کار بروید سراغ App آندروید؛ چون همیشه در دسترس بودن گوشی، بازی کردن را راحت میکند. ضمن اینکه نسخه موبایلی کاملا رایگان ارائه شده است.
لینک دانلود از کافه بازار

البته بعد از دانلود و نصب فقط 5 بازی فعال می باشد. برای فعال شدن همه بازی ها باید مدتی به اینترنت متصل باشید تا دانلود شوند.


اگر مشتاقید بیشتر اطلاعات کسب کنید، سایت “زوم آی تی” مطلب جالبی در مورد Lumosity منتشر کرده که میتوانید از طریق لینک زیر آن را مشاهده کنید.
زوم‌اپ: Lumosity؛ کارخانه‌ی پرورش ذهن و فکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *