طراحی صفحه رزومه جدید من

حقیقتا هر زمان که چشمم به آن صفحه رزومه قبلی، می افتاد، فقط دلم میخواست به آخرش برسم و یک جورهایی خلاص شوم! نه اینکه بد باشد ها، ولی صرفا نمایش خطوط سازمان دهی شده محتوا زیره هم بود. بدون هیچ تفاوت و خلاقیت خاصی در نمایش. خودتان نگاهی بیاندازید بیشتر متوجه میشوید:

http://mmprogrammer.ir/old-cv

اما همانطور که داشتم قدم های روزانه ام را میزدم و فکر های معمولم را مرور میکردم، با خود گفتم بهتر است دست به کار شوم و یک صفحه بهتر را آماده کنم. ایده ها را جمع و جور کردم و اسکچ صفحه را چند دقیقه ای کشیدم:

بعد از آن نوبت میرسید به اجرای psd و دادن رنگ و لعاب به طرح. که خب از همه چیزهایی که یاد گرفته بودم و الگو برداری هایی که کرده بودم، حالا یک طرح جدید را روی فتوشاپ پیاده کردم. برای مثال در هدر صفحه کلمه Web را با سایز خیلی بزرگتر چاپ کردم تا هم یکنواختی ایجاد نکند و هم اینکه بیشتر به چشم بیاید. و استفاده از فونت ها و باقی ماجرا تا آماده شدن طرح در حدود 14 ساعت کار که بیشترِ آن در روزه عروسی برادرم بود!

سپس رسیدیم به مرحله نهایی کار که تبدیل دیزاین به کدهای استاندارد وب بود. در اینجا هم از کتابخانه های مختلفی استفاده کردم و در نهایت در حدود 12 ساعت نسخه وب CV به صورت responsive آماده شد که در آدرس زیر میتوانید ببینید:

http://www.mmprogrammer.ir/cv

درست کردن یک صفحه CV یا رزومه واقعا کاره لذت بخشی است. مخصوصا برای افرادی که شغل آنها اصلی ترین تفریح آنها نیز هست!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *